Apartmány
České Žleby

Objevte kouzlo a krásy Šumavy

Šumava nabízí nepřeberné množství možností jak pro letní, tak pro zimní rekreaci. Národní park Šumava vznikl v březnu 1991 vyjmutím nejcennějších lokalit z CHKO Šumava. Rozprostírá se na území Plzeňského a Jihočeského kraje při jihozápadní hranici s Německem a Rakouskem. Se svojí rozlohou 69 030 ha je největším národním parkem v ČR, proto ubytování na Šumavě vyhledávají každým rokem tisíce turistů, cyklistů, běžkařů apod. Užitečné turistické informace a kulturní zajímavosti získáte také u nás.

Zajímavá místa k navštívení v okolí Českých Žlebů:

BOUBÍNSKÝ PRALES - Národní přírodní rezervace s malebným Boubínským jezírkem. Tato umělá vodní nádrž umožňovala plavby dřeva z boubínských lesů do sklárny v Lenoře.

ČERNÝ KŘÍŽ (745 m) - Půvabné zákoutí na pravém břehu Studené Vltavy je oblíbeným cílem mnoha turistů.

DOBRÁ (765 m) - Rozsáhlý soubor šumavských stavení. V roce 1995 byla vyhlášena vesnickou památkovou rezervací.

JELENÍ VRCHY (865 m) - Původně dřevařská osada u Schwarzenberského kanálu.

LENORA (765 m) - Obec a turistické středisko, kdysi osada při sklářské huti. Lze zde navštívit malé muzeum skla se stálou výstavou. V letní sezóně zde lenorští pořádají každou poslední sobotu v měsíci veřejné pečení chleba, koláčů, housek a lenorských placek.

MRTVÝ LUH (739 m) - Údolí rašeliniště s charakteristickou vegetací a entomofaunou nad soutokem Teplé a Studené Vltavy.

MEDVĚDÍ STEZKA (740 - 1049 m) - Významná turistická značená trasa na Šumavě. Je dlouhá 14 km a jejími krajními body jsou Ovesná a Černý Kříž. Má žluté značení a byla vyznačena v roce 1967 jako nejstarší naučná stezka v jižních Čechách a druhá nejstarší v Česku.

NOVÁ PEC (730 m) - Původně dřevařská osada, zmiňovaná již roku 1686. Dnes známá jako středisko zimní a letní rekreace a výchozí místo pro výlet k Plešnému jezeru.

NOVÉ ÚDOLÍ (830 m) - Osada založena knížetem Schwarzenberkem po roce 1800 pro strážce hranic. Hraniční přechod pro pěší , cyklisty a malé motocykly.

SCHWARZENBERSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL - Významná technická památka ČR, vodní kanál na Šumavě spojující jeden z přítoků Studené Vltavy a rakouskou řeku Große Mühl, přítok Dunaje. Propojuje tedy úmoří Severního a Černého moře. Délka kanálu je 44 km a vede kolem něj cyklostezka.

PLECHÝ (1378 m) - Nejvyšší vrchol české i rakouské části Šumavy. Je přístupný z několika směrů. Přechází přes něj červeně značená hřebenová stezka z Nového Údolí do Zadní Zvonkové. Na této trase leží další vrcholy vyšší 1300 m - Třístoličník, Trojmezná, Smrčina. Další možností je výstup z Nové Pece po zelené značce k Plešnému jezeru a odtud žlutě značenou tzv. „zážitkovou trasou“ (vede mezi stojícími odumřelými stromy se vstupem na vlastní nebezpečí) kolem Stifterova pomníku až na vrchol.

SOUMARSKÝ MOST (752 m) - Původně brod a historický dřevěný most přes Teplou Vltavu, dnes nahrazený betonovou konstrukcí. Známé výchozí místo pro vodáckou turistiku a rekreační místo.

STOŽECKÁ KAPLE (950 m) - Dřevěná poutní kaple vznikla v roce 1791 pod zaniklým hradem. Kvůli léčivým účinkům místního pramene a zázračnému obrazu Panny Marie byla vyhledávána poutníky z Čech i nedalekých Bavor. Hlavní pouť se koná vždy první neděli po 14. srpnu.

STOŽECKÁ SKÁLA (1. zóna národního parku) - Na jižním svahu Stožecké skály se nachází chráněná oblast ze které je nádherný výhled do okolí.

Předpověď počasí

Předpověď počasí Kliknutím zobrazíte předpověď počasí ve větším formátu.

Miroslava Zámečníková +420 776 016 781
Mapa ČR Apartmány České Žleby
České Žleby 51, 384 51 Stožec
info@apartmanyceskezleby.cz
GPS: 48.8769683N, 13.7810297E
Ukázat na mapě

Cykloturistika

Jste-li nadšenci do cyklistiky, přijdete si na své. Projezděte desítky kilometrů pohodových i náročných cyklotras v okolí!

Cykloturistika na http://www.cykloserver.cz/ Výlety na kolech pro celou rodinu - nevíte kam na kolo? Na Cykloserver.cz si určitě výlet podle vašich schopností a požadavků najdete.

Pěší turistika

Nepřeberné množství stezek KČT vás provede krásnými kouty Šumavy - ať půjdete kamkoliv, prostředí vás ohromí.

Kolečkové brusle

Řada kvalitních stezek přímo vybízí k jízdě na kolečkových bruslích - užijte si i vy 16 kilometrů bruslení...

Běžecké lyžování

Přes 80 kilometrů upravených běžeckých tras, které začínají hned u domu, čeká jen na vás. Přijeďte a objevte je všechny!

Sjezdové lyžování

Méně zkušené a rodiny s dětmi zaujme sjezdovka v Českých Žlebech, pro náročnější je tu bohatá nabídka v okolí:

- České Žleby (v místě)
- Horní Vltavice (13 km)
- Nové Hutě (32 km)
- Zadov (40 km)
- Kašperské Hory (50 km)
- Lipno - Kramolín (60 km)
- Mitterdorf (Německo, 15 km)
- Hochficht (Rakousko, 45 km)

Informace o ubytování

Pravidla ubytování

Apartmány České Žleby, České Žleby 51, 384 51 Stožec. E-mail: info@apartmanyceskezleby.cz  |  Všechna práva vyhrazena. Realizace a správa webu: studio Nebenet