Apartmány
České Žleby

Pěší turistika

Třístoličník Vrcholek Třístoličníku (1,311 m) vás uvítá vyhlídkovým místem, které je vybudováno na velmi zajímavé skalní vyvýšenině s fascinujícím výhledem na Alpy. Přes vrcholek Třístoličníku (1,311 m) vede státní hranice mezi ČR a Německem, najdete jej západně od Trojmezné, cca 10 km západně od Nové Pece. Na úpatí vrchu se nachází památník věnovaný lesnímu inženýrovi schwarzenberského panství Josefu Rosenauerovi, který projektoval a částečně i vystavěl Schwarzenberský plavební kanál.

Schwarzenberský kanál Jedná se o velmi významnou technickou památku jižních Čech s celkovou délkou 44 km a průměrnou hloubkou koryta 1 m. Kanál sloužil k zásobování Vídně palivovým a stavebním dřevem a jeho historii přibližuje naučná stezka mezi Novou Pecí a Jelením. Kanál byl napájen vodou z několika bočních smyků, které na něj navazují a taktéž se jimi plavilo dřevo. Plavební stoka začíná u osady Nové Údolí na severním svahu Třístoličníku ve výšce 916 m.n.m. na česko-německé hranici. Převážně východním směrem vede až k osadě Jelení, kde prochází podzemním tunelem dlouhým 389 m. Od tunelu pokračuje trasa východně po svahu Plechého, ke kanálu se zde připojují vody Jezerního potoka vytékajícího z Plešného jezera. Soutok je místem dřevěné Rosenauerovy kapličky z roku 1818. Území ČR kanál opouští nedaleko obce Zvonková a vstupuje na území Rakouska, krátce se k nám vrací pod zříceninou hradu Vítkův kámen a následně již překračuje hlavní evropské rozvodí, kde se vlévá se do řeky Mühl, levého přítoku Dunaje. Kanál je přístupný po červené značce z Nového Údolí k Rosenauerovu památníku v délce 2,5 km a odtud po žluté, poté zelené a modré kolem kanálu až k Nové Peci. Z osady Jelení u Nové Pece je tunel též zpřístupněný. Kolem kanálu v blízkosti Jelení vede část Medvědí stezky v délce cca 1 km.

Trojmezná Významný šumavský vrchol, resp. dvouvrcholová hora, ležící na státní hranici ČR se SRN vysoký 1 361 m. Vyšší z jejích dvou vrcholů leží na území ČR a druhý, nižží vrchol, který je známý jako Bayerischer Plöckenstein (1.358 m), pak na území SRN. Trojmezná je součástí šumavského pohraničního hřebene. Nabízí velmi pěkný výhled zejména na Alpy a její svahy jsou pokryté kamennými moři. Většina území hory je součástí přírodní rezervace Trojmezná hora. Nejznámější místo celého pohraničního hřebene Trojmezí (Dreieckmark) leží nedaleko vrcholu a je zároveň místem, kde se setkávají tři státní hranice – ČR, Rakouska a SRN. Toto místo je označeno mezníkem s názvy a státními znaky jednotlivých států, leží ve výšce 1 321 m. Na vrchol Trojmezné je možné dojít po červeně značené hřebenové turistické stezce z Nového Údolí (cca 4 km jižně od Stožce) vedoucí přes Třístoličník a Trojmeznou (cca 10 km) na Plechý.

Plešné jezero Jezero rozkládající se na svahu hory Plechý ve výšce 1 089 m cca 17 km jižně od Volar. Podobně jako ostatní šumavská ledovcová jezera vzniklo i toto v období pleistocénu. Jezero je hluboké 18 m a velké 7,5 ha. Na srázu nad jezerem stojí památník spisovatele Adalberta Stiftera při trase žluté turistické značky a spojuje hraniční červenou značku se zelenou z Nové Pece. Jezero je přístupné po trase modré a zelené značky z Nové Pece (cca 10 km) nebo po zelené z osady Jelení (cca 7 km), z vrcholku Plechého vede k jezeru trasa žluté značky (cca 2 km).

Miroslava Zámečníková +420 776 016 781
Mapa ČR Apartmány České Žleby
České Žleby 51, 384 51 Stožec
info@apartmanyceskezleby.cz
GPS: 48.8769683N, 13.7810297E
Ukázat na mapě

Cykloturistika

Jste-li nadšenci do cyklistiky, přijdete si na své. Projezděte desítky kilometrů pohodových i náročných cyklotras v okolí!

Cykloturistika na http://www.cykloserver.cz/ Výlety na kolech pro celou rodinu - nevíte kam na kolo? Na Cykloserver.cz si určitě výlet podle vašich schopností a požadavků najdete.

Pěší turistika

Nepřeberné množství stezek KČT vás provede krásnými kouty Šumavy - ať půjdete kamkoliv, prostředí vás ohromí.

Kolečkové brusle

Řada kvalitních stezek přímo vybízí k jízdě na kolečkových bruslích - užijte si i vy 16 kilometrů bruslení...

Běžecké lyžování

Přes 80 kilometrů upravených běžeckých tras, které začínají hned u domu, čeká jen na vás. Přijeďte a objevte je všechny!

Sjezdové lyžování

Méně zkušené a rodiny s dětmi zaujme sjezdovka v Českých Žlebech, pro náročnější je tu bohatá nabídka v okolí:

- České Žleby (v místě)
- Horní Vltavice (13 km)
- Nové Hutě (32 km)
- Zadov (40 km)
- Kašperské Hory (50 km)
- Lipno - Kramolín (60 km)
- Mitterdorf (Německo, 15 km)
- Hochficht (Rakousko, 45 km)

Informace o ubytování

Pravidla ubytování

Apartmány České Žleby, České Žleby 51, 384 51 Stožec. E-mail: info@apartmanyceskezleby.cz  |  Všechna práva vyhrazena. Realizace a správa webu: studio Nebenet